REGULAMIN MISTRZOSTWA OKRĘGU BIAŁA PODLASKA W LOTACH DALEKODYSTANSOWYCH

1. Do udziału we współzawodnictwie lotowym na szczeblu Okręgu uprawniony jest każdy członek Okręgu Biała Podlaska, który spełni warunki określone w niniejszym regulaminie.

2. Rozliczenie tego współzawodnictwa na podstawie List Okręgowych, baza obliczania konkursu 1 : 5 (20 %), lista tworzona będzie bez względu na ilość gołębi (wszystkie włożone na lot tworzą bazę wyliczenia konkursu).

3. Do Mistrzostwa Okręgu w Lotach Dalekodystansowych zaliczane będą konkursy i punkty uzyskane z minimum 3 lotów gołębi dorosłych, w tym obowiązkowo lot Narodowy z Brukseli oraz lotów gołębi młodych , których terminy i miejscowości zostaną podane w stosownym komunikacie.

4. Z powyższych lotów obowiązuje seria TYPOWANA 5/3, punkty za pierwszego gołębia w konkursie uzależnione od średniego kilometrażu z lotu, zasada za każde 100 km. naliczone 10 pkt. Spadek punktów wg zasad GMP, czyli 20 %. Przy Lotach Narodowych punktacja za lot wg regulaminu ZG PZHGP.

5. O kolejności lokat w Mistrzostwie Okręgu w Lotach Dalekodystansowych decyduje suma punktów zdobytych w minimum 3-ech lotach podanych w pkt. 3 niniejszego regulaminu.

6.Nagrody w Mistrzostwie Okręgu w Lotach Dalekodystansowych są następujące : 3 Mistrzów (puchar+dyplom) i 3 najlepsze lotniki dorosłe bez względu na płeć z minimum dwoma konkursami  i  3 młode z minimum  dwoma konkursami. O kolejności lokat na liście lotników decyduje ilość zdobytych konkursów oraz  coefficient.

7. Z każdego lotu nagrodzone będą 3 pierwsze serie ( minimum dwa gołębie seryjne w przypadku braku pełnej serii), oraz 3 pierwsze gołębie.

8. Mistrzostwo Okręgu w Lotach Dalekodystansowych zaliczane będzie do SUPERMISTRZOSTWA.

9. Wysokość opłaty za koszowanego gołębia będzie podawana przed każdym lotem.

                                                                                              Za Zarząd

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum, Komunikaty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.