Get Adobe Flash player

Przylot gołębi z lotu Paryż

 

Gołębie wystartowały w dniu 23 lipca o godzinie 12.00.

Ilość gołębi Okręgu Biała Podlaska: 334.

Pierwsze gołębie w naszym Okręgu (wg kolejności przylotu):

  1. Janusz Musiatewicz – 27.07 godz. 10.17.20 O. Parczew
  2. Paweł Kopeć – 27.07 godz. 18.28 O. Parczew
  3. Maciej Kruś – 27.07 godz. 19.00.47 O. Siedlce
  4. Grzegorz Myszka – 28.07 godz. 9.15.25 O. Siedlce
  5. Jarosław Krasuski – 28.07 godz. 13.49.58 O. Siedlce
  6. Tomasz Czarnacki – 28.207 godz. 15.41 O. Parczew
  7. Tadeusz Dąbrowski – 28.07 godz. 16.09 O. Parczew
  8. Jarosław Krasuski – 28.07 godz. 17.52.11 O. Siedlce
  9. Janusz Musiatewicz – 28.07                       O. Parczew
  10. Stanisław Frączek – 29.07 godz. 7.29.36 O. Radzyń Podlaski
  11. Marian Maleszyk – 29.07 godz. 12.55 O.Parczew
  12. Wiesław Zabielski – 29.07 godz. 13.15 O. Radzyń Podlaski
  13. Radosław Hawryluk – 29.07. godz. 14.11 O. Parczew
  14. Czesław Madziarski – 29.07 godz. 16.24 O. Parczew
  15. Krzysztof Rytel – 29.07 godz. 16.30 O. Ł-S-K Wschód
  16. Lesław Centkowski – 29.07 godz. 19.43 O. Biała Podlaska
  17. Stanisław Ludwinowski 29.07 godz. 20.01 O. Parczew
  18. Antoni Brodzki 29.07 godz. 20.06.36 O. Biała Podlaska
  19. Leszek Pawluk 30.07 godz. 6.00 O. Parczew
  20. Stanisław Frączek 30.07 godz. 6.45 O. Radzyń Podlaski
  21. Dariusz Mucha 30.07 godz. 7.25 O. Radzyń Podlaski
  22. Ziemowit Przystupa 30.07.godz. 8.15 O. Parczew
  23. Janusz Musiatewicz 30.07 godz. 8.29 O. Parczew
  24. Lesław Centkowski 30.07 godz. 8.31 O. Biała Podlaska
  25. Jan Wojciechowski 30.07 godz. 9.39 O. Parczew
  26. Janusz Musiatewicz 30.07 godz. 12.05 O. Parczew
  27. Stanisław Frączek 30.07 godz. 17,43 O. Radzyń Podlaski

Regulamin Międzyokręgowego Charytatywnego lotu – Paryż 2016

Komunikat

Regulamin Międzyokręgowego Charytatywnego lotu – Paryż 2016

 

Miejsce odlotu:            Paryż – Francja

Data lotu:                   23.07.2016

 

Udział może wziąć każdy Hodowca członek Okręgu Biała Podlaska dowolną ilością gołębi znajdujących się na spisie.

Obowiązuje seria 3 z 5 pierwszych zakoszowanych.

Nagrodzone zostaną 3 serie-puchar i dyplom, miejsca 4-10 statuetka i dyplom.

Indywidualnie nagrodzone zostaną gołębie bez względu na to czy zostały wytypowane do serii czy nie.

Nagrody indywidualne: 5 pierwszych – puchar i dyplom, miejsca 6-15 dyplom.

Nagrodzone zostaną tylko pełne serie. Nagrody ustalone zostaną na podstawie okręgowej listy konkursowej.

Nagrody zostaną wręczone na wystawie Okręgu Biała Podlaska w grudniu 2016.

Pierwszego gołębia i pełną serię hodowca zgłasza na nr. Tel. 509 225 990

Protokół z Walnego Zebrania Delegatów 2016 r.

Radzyń Podlaski 13 marca 2016 r.

Protokół z zebrania sprawozdawczego Okręgu Biała Podlaska za sezon 2015

  1. Zebranie otworzył i przywitał gości hasłem „Dobry Lot” Prezes Okręgu Biała Podlaska Marek Karpiński. Odczytał propozycję porządku zebrania – załącznik nr 1.
  2. Na przewodniczącego zebrania został zaproponowany kol. Marek Karpiński. W głosowaniu otrzymał jednogłośne poparcie. Na protokolantów zaproponowano kol. Zienkiewicz Daniel i Ślaz Ireneusz. Obaj wyrazili zgodę a w głosowaniu otrzymali jednogłośne poparcie.
  3. Do Komisji Mandatowej zaproponowano następujące kandydatury:

Continue reading

Reprezentacja Okręgu Biała Podlaska na wystawę krajową

Klatka Imię i Nazwisko Hodowcy Obrączka Rodowa Gołębia Barwa Gołębia Pł. kkm
STANDARD – SAMCZYKI (1/0) R A Z E M : 18 601,77
Zdzisław Łagozin PL-0414-11-1106 niebiesko-nakr. 1 4 209,16
Daniel Zienkiewicz PL-09-10-6790 niebieska 1 3 511,53
Sławomir Pluta Pl-0414-13-8412 niebieska 1 2 751,31
Dariusz Beczek PL-0214-09-2946 niebieska 1 5 095,36
Zbigniew Cholewa PL-09-09-614 ciemna 1 3 034,41
STANDARD – SAMICZKI (0/1) R A Z E M : 17 411,37
Czesław Madziarski PL-08-11-859 nieb-nakr-pstra 0 5 518,10
Wojciech Roguski PL-010-11-5006 niebiesko-nakr. 0 2 921,03
Mariusz Szewczuk PL-0441-13-196 niebieska 0 3 214,29
Marek Wojewódzki PL-OOO-11-56958 niebieska 0 3 187,02
Dariusz Beczek PL-0214-12-3969 czerwona 0 2 570,93
STANDARD MŁODE – SAMCZYKI (1/0) R A Z E M : 1 191,36
Dawid i Wiktor Troć PL-07-15-6500 czarno-pstra 1 767,00
Jacek Adamczyk PL-0397-15-9519 niebiesko-pstra 1 424,36
STANDARD MŁODE – SAMICZKI (0/1) R A Z E M : 1 451,32
Sebastian Magier PL-07-15-5528 nieb-nakr-pstra 0 704,30
Sławomir Pluta PL-0414-15-9494 niebiesko-pstra 0 747,02
REPREZENTACJA Okręgu PZHGP BIAŁA PODLASKA

 

Klatka Imię i Nazwisko Hodowcy Obrączka Rodowa Gołębia Barwa Gołębia Pł. Coeficient/ K-km
KLASA SPORT – A R A Z E M : 1 368,010
Marek Sierpatowski PL-0382-13-5242 niebieska 1 331,328
Dariusz Korniluk PL-07-12-4215 niebiesko-nakr. 0 360,063
Wojciech Roguski PL-010-10-4776 niebieska 0 676,619
KLASA SPORT – B R A Z E M : 423,938
Daniel Zienkiewicz PL-09-12-5519 niebieska 1 110,353
Marek i Jacek Karpiński PL-09-12-5052 ciemno-nakrap. 1 138,406
Marek Woźniak PL-0414-12-8085 płowa 1 175,179
KLASA SPORT – C R A Z E M : 301,513
Wojciech Roguski PL-010-10-4779 niebiesko-nakr. 0 61,249
Andrzej Leszko PL-0414-12-23833 nieb-nakr-pstra 0 119,957
Andrzej Gajda PL-09-10-7577 niebiesko-nakr. 0 120,307
KLASA SPORT – D R A Z E M : 490,339
Andrzej Gajda PL-09-10-7514 niebiesko-nakr. 1 78,149
Marek i Jacek Karpiński PL-09-09-11767 niebiesko-nakr. 0 135,917
Sławomir Pluta PL-0414-12-7552 niebieska 1 276,272
KLASA SPORT – E (Maraton) R A Z E M : 550,161
Dariusz Korniluk PL-07-12-4223 niebiesko-nakr. 0 128,104
Rafał i Dariusz Guziuk PL-0206-09-4606 nieb-nakr-pstra 0 172,719
Andrzej Leszko PL-0414-12-23856 niebiesko-nakr. 0 249,338
KLASA SPORT – F (Młode) R A Z E M : 29,398
Sławomir Pluta PL-0414-15-4088 niebiesko-pstra 1 9,095
Sławomir Pluta PL-0414-15-9576 niebieska 1 9,245
Sławomir Pluta PL-0414-15-4033 niebieska 1 11,058
KLASA SPORT – G (Roczne) R A Z E M : 133,581
Józef Mućka PL-0468-14-1358 niebiesko-nakr. 1 41,239
Józef Mućka PL-0268-14-8406 niebieska 1 44,839
Mariusz Mikołajczak PL-0441-14-3004 niebiesko-nakr. 1 47,503
KLASA SPORT – H (Dorosłe) R A Z E M : 391,437
Sławomir Pluta PL-0446-13-6870 niebieska 1 68,068
Wojciech Roguski PL-010-12-86 niebiesko-nakr. 1 79,256
Leszek Hulip PL-08-13-183 niebieska 1 244,113
KLASA SPORT – WYCZYN R A Z E M : 28 778,721
Dariusz Korniluk PL-OOO-11-59299 niebiesko-nakr. 1 10 456,320
Andrzej Gajda PL-0468-12-507 niebiesko-nakr. 0 9 691,431
Dariusz Korniluk PL-07-09-8242 niebiesko-nakr. 0 8 630,970

REGULAMIN OKRĘGOWEJ WYSTAWY GOŁĘBI POCZTOWYCH OKRĘGU BIAŁA PODLASKA 2015R.


Celem wystawy jest wyłonienie reprezentacji gołębi na wystawę Ogólnopolską.

Wystawa Okręgowa odbędzie się dnia….

 

Przyjęto następujące kryteria oceny, zgodne z wytycznymi PZHGP:

  • Kategoria standard Samiczki– konkursy zdobyte w latach 2014-2015, łącznie 2 000kkm z lotów powyżej 100km, w tym minimum 30%, czyli 700km w 2015r.
  • Kategoria standard Samczyki– konkursy zdobyte w latach 2014-2015, łącznie 2 500kkm z lotów powyżej 100km, w tym minimum 30%, czyli 750km w 2015r.
  • Kategoria standard Młode– 3 konkursy zdobyte w 2015r, łącznie 300 kkm z lotów powyżej 100km.
  • Kategoria sport „A”– samiczki i samczyki- 10 konkursów w latach 2014-2015, minimum 1500kkm z lotów powyżej 100km do 400km, przy uczestnictwie 20 hodowców i 250 gołębi, na bazie 20% konkursów, o najniższym coefficiencie.
  • Kategoria sport „B”- samiczki i samczyki- 8 konkursów w latach 2014-2015, minimum 2800kkm z lotów powyżej 300km do 600km, przy uczestnictwie 20 hodowców i 250 gołębi, na bazie 20% konkursów, o najniższym coefficiencie.
  • Kategoria sport „C”– samiczki i samczyki- 6 konkursów w latach 2014-2015, minimum 3300kkm z lotów powyżej 500km, o najniższym coefficiencie.
  • Kategoria sport „D”– samiczki i samczyki- 11 konkursów w latach 2014-2015, minimum 3500kkm z lotów

– od 100 do 400km- 3÷5l-przy 250 gołębiach i 20 hodowcach.

– od 300 do 600km- 2÷6l- przy 250 gołębiach i 20 hodowcach.

-powyżej 500-1÷3l- przy 150 gołębiach i 20 hodowcach.

  • Kategoria sport „E”– samczyki powyżej 4500kkm, samiczki powyżej 3500kkm, w latach 2014-2015. W tej klasie zostaną nagrodzone gołębie o najwyżej liczbie konkursokilometrów.
  • Kategoria sport „F”– gołębie młode, 3 konkursy z lotów powyżej 100km, o najniższym coefficiencie, łącznie minimum 300kkm w 2015r.
  • Kategoria sport”G”- gołębie roczne, 5 konkursów z lotów powyżej 100km, łącznie minimum 500 kkm w 2015r.o najniższym coefficiencie.
  • Kategoria sport „H”- gołębie dorosłe 6 konkursów z lotów powyżej 300km, łącznie minimum 1800 kkm w 2015r.o najniższym coefficiencie.
  • Kategoria maraton „M”- samczyki i samiczki, 4 konkursy w latach 2014-2015 minimum 2800 kkm z lotów powyżej 700km, o najniższym coefficiencie.
  • Kategoria wyczyn– samiczki powyżej 2500kkm, samczyki powyżej 3000kkm w 2015r. W tej klasie zostaną nagrodzone gołębie o najwyżej liczbie konkursów, a następnie konkursokilometrów.
  • Kategoria wyczyn roczne- w tej klasie zostaną nagrodzone gołębie o najwyżej liczbie konkursów, a następnie konkursokilometrów w 2015r.
  • Kategoria weteran- samiczki i samczyki, w tej klasie zostaną nagrodzone gołębie o najwyżej ilości konkursów, a następnie konkursokilometrów zdobytych za życia oraz minimum 1 konkurs w 2015r.

 

Powyższe kategorie nagradzane będą w następujący sposób:

  • miejsca 1÷3- puchar i dyplom
  • miejsca 4,5- dyplom.

W kategoriach „E”, „ wyczyn” i „weteran”- nagradzane będą osobno samiczki i samczyki.

Kryterium oceny, będzie spełnienie wszystkich wymogów, zgodnie z obowiązującym regulaminem lotów PZHGP w 2014r. i 2015r.

W trakcie wystawy przeprowadzona zostanie licytacja gołębi. Cały dochód z licytacji, przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Hodowców o przekazanie gołębi na licytację.

 

Organizatorzy